اخبارو مقالات

تصاویر خود را بهینه کنید(قسمت 2)

2. تصاویر خود را بهینه کنید

گام بعدی در سرعت بخشیدن به طراحی وب سایت ارزان سنگین تصویر شما ، انتخاب قالب و کیفیت مناسب برای هر تصویر در وب سایت شما است.

 

JPG ، PNG و GIF رایج ترین قالب های تصویری هستند که در حال حاضر در وب استفاده می شوند و هر یک برای موارد مختلف استفاده مناسب هستند. قالب تصویری نسبتاً جدید دیگری به نام WebP وجود دارد که بهترین این فرمت های تصویری را با هم ترکیب می کند ، اندازه آن 30٪ کوچکتر است و تقریباً در 75٪ مرورگرهای مدرن پشتیبانی می شود.

با توجه به مزایای عملکرد بسیار زیاد ، شما باید تصاویر خود را در هر کجا که ممکن است در قالب WebP تحویل دهید. در مرورگرهای دیگر ، می توانید قالب اصلی تصویر را ارائه دهید.

 

به زبان ساده ، کیفیت تصویر معیار سنجش تصویری تصویر است. بین کیفیت تصویر و اندازه تصویر رابطه مستقیم وجود دارد. کیفیت بالاتر منجر به اندازه تصویر بالاتر و در نتیجه یک وب سایت کند می شود.

 

روش های مختلف فشرده سازی تصویر از محدودیت های چشم انسان برای تشخیص تفاوت بین تغییرات کوچک در اطلاعات رنگ برای فشرده سازی تصاویر استفاده می کنند. به عنوان استاندارد ، سطح كیفیت 80 تا 90 (در مقیاس 100) معمولاً معامله خوبی بین اندازه تصویر و كیفیت است.

 

مقایسه بین همان تصویر رمزگذاری شده در سطوح مختلف کیفیت. تصاویر از نظر بصری تقریباً مشابه هستند اما اندازه های مختلفی دارند.

 

یک روش ساده برای انجام بهینه سازی قالب و کیفیت استفاده از ImageKit برای ارائه تصاویر است. این به طور خودکار یک تصویر را به WebP در هر زمان ممکن تبدیل می کند و همچنین کیفیت تصویر را در زمان واقعی بهینه می کند.