اخبارو مقالات

آیا تغییر هاست وب سایت تاثیری در سئو دارد؟

طراحی سایت ارزان در تبریز

اگر بخواهیم کوتاه پاسخ بدهیم، بله تغییر هاست و میزبانی در سئو وب سایت شما تاثیرگذار خواهد بود. تغییر مکان هاست شما به دلایل زیادی بر وضعیت سئو سایت شما تاثیر خواهد گذاشت. البته عده ای عقیده دارند که تغییر هاست تاثیر خیلی کمی بر وضعیت سئو سایت خواهد گذاشت. در ادامه این مقاله از شرکت طراحی سایت ارزان در تبریز و سئو راهکار الکترونیک سهند با ما همراه باشید تا به بررسی دقیق تر این موضوع بپردازیم.

مکان سرور بر سئو تاثیر می گذارد

یکی از عوامل مهم برای رتبه بندی سایت ها توسط گوگل مکان آن ها است. در اصل، گوگل تلاش دارد برای نتایج ارائه شده در یک کشور، وب سایت هایی که در آن کشور قرار دارند را در اولیت قرار دهد.

گوگل از دامنه های سطح بالا نیز TLD برای این کار استفاده می کند. اما اکنون IP هم بسیار اهمیت دارد. به همین جهت هنگام تغییر میزبانی وب، بهتر است موقعیت سرورها را در نظر بگیریم. اگر شما در کشوری مثلا ایران کار می کنید، بهتر است که میزبان شما و سرورها و زیرساخت ها نیز باید در آن قرار داشته باشد.

کیفیت سرور بر SEO تاثیر می گذارد

هنگام تغییر به یک میزبان جدید، باید کیفیت سرورهای خود را در نظر بگیرید. این نه تنها به ویژگی های فیزیکی مربوط می شود، بلکه به اینکه چگونه سرورهای خود را نیز مدیریت می کنید هم مربوط می شود. اگر میزبان تمایل به جمع آوری سرور داشته باشد یا سایت شما با بسیاری از سایت ها و در یک برنامه سرور مشترک قرار داده شوند، عملکرد سایت شما قطعا تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

سرعت بارگیری صفحه

گوگل سرعت بارگذاری صفحه را در هنگام رتبه بندی در نظر می گیرد. اگر صفحات شما برای بارگیری بیش از 2 ثانیه زمان بخواهند، رتبه بندی سایت شما توسط گوگل افت پیدا خواهد کرد.

طرح های میزبانی بر سئو سایت شما تاثیر می گذارند

طرح های میزبانی بر عملکرد سایت شما تاثیرگذار خواهند بود. در صورتی که شما از یک طرح میزبانی قوی تری استفاده کنید این احتمال وجود دارد که سایت شما رتبه بهتری کسب نماید.

 

مراحل تغییر هاستینگ

پس از بررسی های لازم در ارتباط با مقایسه هاست فعلی و هاست جدید برای تغییر هاست باید کارهایی که در ادامه ذکر می کنیم را انجام دهید . ابتدا تصمیم بگیرید که آیا می خواهید نام دامنه را نیز به هاست جدید انتقال دهید یا خیر ؟ در صورتی که می خواهید نام دامنه خود را به هاست جدید انتقال دهید باید قفل دامنه خود را از هاست فعلی باز کنید و کد EPP دامنه را به شرکت هاست سرور جدید بدهید . با این کد مجوز انتقال دامنه به هاست جدید صادر می شود . شما می توانید دامنه خود را به هاست جدید انتقال ندهید . در ادامه بعد از انتقال دامنه یا ندادن آن که بستگی به نظر شما دارد به ادامه کار می پردازیم ؛ نام دامنه خود را در کنترل پنل هاست جدید وارد کنید تا تا وب سایت شما در وب هاست جدید ست شود . سپس تمام فایل های خود را در فولدری مناسب دامنه کپی کنید همچنین از پایگاه داده هاست قبلی کپی در هاست جدید داشته باشید تا سایت شما به روز بماند برای اینکه فایل های کپی شده را مشاهده کنید کافی است نام دامنه خود را در مرورگر تایپ کنید و وب سایت خود را مشاهده نمایید . همچنین شما با DNS خود را تغییر دهید DNS همان پیکربندی سرور دامنه است DNS باید به هاست جدید اشاره کند .برای اطلاعات بیشتر میتوانید از لایو چت هاست جدید خود سوالات را در میان بگذارید . اگر وب سایت خود را پایین بیاورید در حالی که DNS آن همچنان در انتشار باشد . موجب خرابی وب سایت شما در نتیجه از بین رفتن سئو آن می شود . برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است برای مدتی یک الی دو هفته اطلاعات خود را در هاست قبلی تان نگهداری کنید . تا DNS شما بطور کامل منتشر شود . اگر دامنه شما به فایل هایتان در هاست جدید اشاره کند بدین معنا است که تغییر هاست شما صورت گرفته است . و شما می توانید اطلاعات خود را از هاست قبلی بردارید . به طور کلی بهتر است کار تغییر هاست خود را به متخصصان این زمینه در شرکت طراحی سایت ارزان در تبریز یعنی راهکار الکترونیک سهند بسپارید تا وب سایت شما دچار مشکل نگردد.

برای انجام خدمات تخصصی در زمینه سایت و پشتیبانی و سئو مجموعه ما در میان شرکت های طراحی سایت ارزان در تبریز در تلاش است بهترین خدمات را به مشتریان عرضه کند.

 

شرکت راهکار الکترونیک سهند