اخبارو مقالات

ChatGPT چیست و چرا مهم است؟ در اینجا چیزی است که شما باید بدانید

ChatGPT چیست؟

ChatGPT یک ابزار پردازش زبان طبیعی است که توسط فناوری هوش مصنوعی هدایت می‌شود و به شما امکان می‌دهد مکالمات انسان‌مانند و خیلی بیشتر با چت بات داشته باشید. مدل زبان می تواند به سوالات پاسخ دهد و در انجام کارهایی مانند نوشتن ایمیل، مقاله و کد به شما کمک کند.

 

همچنین: نحوه استفاده از ChatGPT: آنچه اکنون باید بدانید

 

در حال حاضر برای عموم به صورت رایگان قابل استفاده است زیرا ChatGPT در مرحله تحقیق و جمع آوری بازخورد است. یک نسخه اشتراک پولی به نام ChatGPT Plus در ابتدای فوریه راه اندازی شد.

طراحی سایت در تبریز-طراحی سایت-طراحی سایت در تبریز

چه کسی ChatGPT را ساخته است؟

ChatGPT توسط OpenAI، یک شرکت تحقیقاتی و هوش مصنوعی ایجاد شده است. این شرکت ChatGPT را در 30 نوامبر 2022 راه اندازی کرد.

 

همچنین: 7 نکته پیشرفته برای نوشتن سریع ChatGPT که باید بدانید

 

OpenAI همچنین مسئول ایجاد DALL-E 2، یک تولید کننده هنر هوش مصنوعی محبوب، و Whisper، یک سیستم تشخیص خودکار گفتار است.

ChatGPT چقدر مهم است؟

این یک مشکل بزرگ است -- به اختلال در سطح اینترنت فکر کنید.

 

سام آلتمن، رئیس OpenAI، در توییتر گفت که ChatGPT در پنج روز اول پس از راه‌اندازی، بیش از یک میلیون کاربر داشته است.

 

همچنین: طبق یک مطالعه، GPT-4 در طول زمان به طور قابل توجهی احمقانه تر می شود

 

بر اساس تجزیه و تحلیل بانک سوئیس UBS، ChatGPT سریعترین برنامه در حال رشد در تمام دوران است. این تحلیل تخمین می‌زند که ChatGPT تنها دو ماه پس از راه‌اندازی آن، در ژانویه 100 میلیون کاربر فعال داشته است. برای مقایسه، 9 ماه طول کشید تا TikTok به 100 میلیون کاربر برسد.

 

موفقیت ChatGPT به قدری عظیم بوده است که شرکت‌های دیگر احساس می‌کنند که مجبور به انتشار نسخه‌های خود از چت ربات‌های هوش مصنوعی مانند Google Bard، Bing Chat مایکروسافت شده‌اند، و حتی صحبت از AppleGPT احتمالی وجود دارد.

چگونه می توانید به ChatGPT دسترسی پیدا کنید؟

شما می توانید به سادگی با مراجعه به chat.openai.com و ایجاد یک حساب OpenAI به ChatGPT دسترسی پیدا کنید.

 

همچنان می توانید از URL قدیمی برای چت بات استفاده کنید که chat.openai.com/chat است. OpenAI URL اصلی را برای راحتی کاربر ساده کرد.

همچنین: 6 مهارتی که برای تبدیل شدن به یک مهندس سریع هوش مصنوعی نیاز دارید

 

پس از ورود به سیستم، می‌توانید با ChatGPT شروع به چت کردن کنید. مکالمه خود را با پرسیدن یک سوال آغاز کنید. از آنجایی که ChatGPT هنوز در مرحله تحقیقاتی خود است، استفاده از آن رایگان است و می توانید هر تعداد سوالی که می خواهید بپرسید.

 

برای دستورالعمل های گام به گام، راهنمای ZDNET در مورد نحوه شروع استفاده از ChatGPT را بررسی کنید.

من سعی کردم از ChatGPT استفاده کنم و می گوید ظرفیت آن است. معنی آن چیست؟

استفاده از ChatGPT هنوز رایگان است. به دلیل هیاهویی که قابلیت های پیشرفته آن ایجاد کرده است، افراد زیادی برای استفاده از آن هجوم آورده اند. وب سایت با استفاده از یک سرور کار می کند، و زمانی که افراد زیادی وارد سرور می شوند، بیش از حد بارگذاری می شود و نمی تواند درخواست شما را پردازش کند.

همچنین: 5 روش برای کشف استفاده از هوش مصنوعی مولد در محل کار

 

این محبوبیت به این معنی نیست که شما هرگز نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید. این فقط به این معنی است که شما باید سعی کنید در زمانی که افراد کمتری سعی در دسترسی به سرور دارند از سایت بازدید کنید. همچنین می توانید برگه را باز نگه دارید و فقط به صورت دوره ای آن را به روز کنید.

 

اگر می خواهید از انتظار صرف نظر کنید و دسترسی مطمئن داشته باشید، گزینه ای برای شما وجود دارد. طرح حرفه ای ChatGPT OpenAI، معروف به ChatGPT Plus، به کاربران این امکان را می دهد که حتی در زمان اوج مصرف دسترسی عمومی داشته باشند، زمان پاسخگویی سریع تری را تجربه کنند، و اولویت دسترسی به ویژگی ها و پیشرفت های جدید، از جمله پیشرفته ترین LLM OpenAI، GPT-4 را داشته باشند. هزینه خدمات پریمیوم 20 دلار در ماه است.

همچنین: اینها 5 ابزار هوش مصنوعی مورد علاقه من برای کار هستند

 

همچنین می توانید از چت ربات هوش مصنوعی Bing، Bing Chat استفاده کنید. استفاده از این چت بات رایگان است، روی GPT-4 اجرا می شود، زمان انتظار ندارد و به اینترنت دسترسی دارد.